Платформа WebOS – це унікальна операційна система, яка була викуплена у попереднього розробника та успішно адаптована для пристроїв компанії LG Electroniсs., таких як телевізори, дисплеї, інтерактивні дошки, розумні годинники і навіть холодильники. Основна перевага даного програмного продукту, це розроблений зручний і простий користувацький інтерфейс, розв’язування задач миттєвої координації та адаптації драйверів різноманітних функціональних блоків того чи іншого виробу. Принципово швидко вирішуються питання роботи різноманітних систем кодування цифрового відео та аудіо контенту. Повністю вирішуються всі складнощі з приводу дистанційного оновлення програмного забезпечення та керування пристроями. Крім того, окремою перевагою даної ОС є те, що на її базі розроблені спеціалізовані додатки, завдяки яким пристрої від LG набувають додаткових функціональних можливостей і суттєво спрощують роботу користувачу, а саме окремі редактори для обробки відео та зображень. До послуг користувачів численні переваги, що до керування зовнішніми мобільними пристроями (смартфони, планшети та телевізійні приставки).

     Історія

 

  • В 2004 році компанія PalmSource, що розробила ОС PalmOS заявила що наступна версія програмного забезпечення буде графічною оболонкою над ядром Linux.
  • В 2005 році компанія PalmSource  продала права на назву Palm компанії PalmOne – виробнику смартфонів, а сама стала частиною японської компанії Access. Тому нова версія програмного забезпечення отримала назву ALP(Access Linux Platform).
  • В 2006 році компаня Palm за 44 млн. доларів купила у компанії Access безстрокову авторську ліцензію на початковий код версії PalmOS 5.4, яка мала можливість її модифікувати та використовувати в будь-яких власний мобільних пристроях. На цього коду була створена власна операційна система що також основана на ядрі ПЗ Linux.
  • В 2009 рокі на виставці CES в Лас-Вегасы була представлена нова версія операційної системи, яка мала назву Palm webOS та смартфон в якому вона була встановлена. В тому ж році компанія заявила про призупинення розробки програмного забезпечення PalmOS і концентрація усіх зусиль на розвиток платформи Palm webOS. Також компанія випустила емулятор PalmOS для webOS, який дозволяв використовувати дане програмне забезпечення.
  • В 2010 році на виставці CES компанія Palm оголосила про вдосконалення платформи webOS. Результатом проведених робіт стала можливість появи на пристроях під управлінням цієї операційної системи серйозних ігрових додатків. Зокрема, на виставці були показані такі ігри, як The Sims 3, Need for Speed: Undercover, FIFA 2010 та інші.
  • 29 квітня 2010 року фірма Hewlett-Packard придбала фірму Palm за 1,2 млрд доларів з відповідними намірами подальшої розробки платформи webOS та її розвитком і випуском пристроїв на її основі. В кінці того ж  року компанією була презентована нова версія webOS 2.0  та новий смартфон для неї під назвою PalmPre. Після чого нова версія програмного забезпечення офіційно отримала назву HP webOS.
  • В 2011 році в м. Сан-Франциско HP презентувала серію нових пристроїв на основі платформи webOS та  анонсувала вихід нової версії webOS 3.0. З появою webOS 3.0 була реалізована функцію Touch-to-share. Завдяки їй на екран планшета може бути виведено зображення з дисплея смартфона (HP Veer або Pre 3), для цього необхідно лише розмістити смартфон поверх планшета HP TouchPad.
  • 9 грудня 2011 року Hewlett-Packard опублікувала прес-реліз, в якому повідомила про звільнення операційної системи webOS і передачі її спільноті відкритого програмного забезпечення.
  • 26 лютого 2013 року стало відомо, що компанія LG Electronics придбала вихідні коди системи та інші активи компанії HP, що відносяться до платформи webOS, і тепер на роботу в LG перейдуть всі розробники webOS, що залишалися до сих пір в HP. Компанія LG заявила що збирається використовувати операційну систему webOS в Smart-телевізорах. Вартість контракту публічно не оголошувалась.
  • В 2014 році LG Electronics, анонсувала використання платформи webOS не тільки в телевізорах та дисплеях, а й в «розумних годинниках» та в холодильниках.
  • В 2015 році було повідомлено про випуск версії LG webOS 2.0.
  • В 2016 році вийшла платформа LG webOS 3.0.
  • В 2017 році платформа була косметично оновлена і була випущена версія LG webOS 3.5.

  • В 2018 році  програмне забезпечення було кардинально перероблене з можливістю використання голосового керування і була випущена версія LG webOS 4.0.

  • На виставці CES2019 в лютому місяці була презентована остання версія LG webOS 4.5 але поки широкого вжитку вона ще не набула.

Колаж LG WebOS
Логотип LG webOS

Перше промо-відео про LG WebOS, (2014 р.)

Реліз до версії LG webOS 4.0 (2018 р.)

    Функціонал платформи WebOS


  • В своєму активі платформа має потужний графічний інтерфейс, що значно спрощує взаємодію з телевізором і наглядно відображаються всі дії користувача та здійснюється його оперативне налаштування пристрою. Для спрощення налаштування в компанія придумала віртуального анімованого персонажа - пернатого помічника "BeanBird", що вкрай подобається дітям.
  • Безперечною перевагою платформи є можливість роботи в режимі багатозадачності, тобто користувач може одночасно переглядати трансляцію улюбленого телеканалу та здійснювати пошук в інтернет- браузері.
  • Швидкий пошуковий функціонал. Завдяки наявності окремих іконок для додатків, фільмів та ігор їх пошук не займає у вас багато часу. В окремому меню відомості про найбільш популярні додатки, фільми та інше.
  • Простота використання та зручність комутації з зовнішніми пристроями, такими як телевізійними приставками, USB-флешками та багато іншими.
  • Велика кількість розроблених інтернет-додатків та підтримка численних додатків потокового відео, таких як Youtube, Netflix та багато інших.
  • Дистанційне керування та оновлення програмного забезпечення - вкрай важлива функція, що вже є необхідним атрибутом у випадках застосування у системних рішеннях, наприклад системах готельного мовлення та цифрових інформаційних дисплеях.
  • Розширені функціональні можливості при взаємодії з зовнішніми мобільними пристроями такі як SmartShare, ScreenShare, Bluetooth Sound Sync. Платформі також доступні такі методи передачі даних як: MHL, WiDi и Miracast, TagOn.
  • Універсальність роботи з різними системами кодування відео/аудіо даними, що значною мірою спрощує перегляд різноманітного аудіо/відеоконтенту.
  • Функція розпізнавання голосу вже є об’єктивною реальністю сучасних пристроїв і значно спрощує керування ними.


Розвиток платформи LG webOS
Взаємодія з мобільними пристроями
Телевізор LG webOS
Смартфон Palm webOS
Точпад HP webOS
Фото анімованого персонажу "BeanBird"

Реліз до версії LG WebOS 2.0 (2015 р.)

Реліз до версії LG WebOS 3.5 (2017 р.)