Висока яскравість зображення


Телевізори за звичай працюють в житлових приміщеннях або за умов повного контролю освітлення, тому мають яскравість зображення в межах 250-400 кд/м2. Дисплеї працюють в протилежних умовах, тобто відсутній контроль за рівнем та кількістю джерел світла, наприклад експлуатуються при потужному денному або сонячному освітленні, тому показник яскравості може сягати високих значень 500/700/2500 кд/м2 та вище.

Властивості Дисплеїв
Перший "рулонний" OLED-телевізор
Гнучкий OLED - дисплей

Стійкість до вигорання матриці


Вкрай важливим фактором є тип зображення, що відтворює матриця. Так побутові телевізори якісно відображають динамічне зображення, тоді як у випадках статичного зображення це призводить до перегріву елементів матриці і швидкого їх вигорання. Відповідно у випадках використання дисплеїв для відображення статичного зображення цей недолік повністю відсутній, тому як враховані всі можливі підвищені експлуатаційні навантаження кожного окремого елементу матриці.

Прозорий OLED-дисплей
Висока чіткість дисплеїв LG

Конструкторські особливості корпусу


Кардинально протилежний підхід ми бачимо в розробці корпусу телевізора та дисплея. Корпусу телевізора виробник приділяє належну увагу забезпечуючи сучасний дизайн та зручність переміщення. Якісна тонка рамка, міцна багатофункціональна опора, зручний доступ до кнопок налаштувань, це все атрибути телевізійного пристрою. Тоді як атрибутом професійного дисплею є максимально простий і мінімалістичний дизайн корпусу направлений на захист внутрішніх деталей від механічних пошкоджень і впливу зовнішнього середовища (захист від пилюки та підвищеного рівня вологості). Кнопки керування дисплеєм мають не зручне розташування зі зворотного боку корпусу, що мінімізувати можливість зміни налаштувань непідготовленим персоналом.


Зразок гнучкого OLED - дисплею

Розширений інтерфейс


Дисплеї призначені для застосування з різноманітними професійними джерелами зображень, тому вони за звичай містять перелік професійних інтерфейсів, таких як HDMI, DP, DVI-D, Audio, USB та багато додаткових службових роз’ємів. Тоді як, телевізори зараз мають обмежені можливості в цьому напрямку: декілька портів USB та HDMI.

Сенсорний дисплеї від LG

Процесор


Процесор дисплею (SoC, system on Chip), на відміну від процесора телевізора, має відповідати критеріям високої продуктивності і надійності та підтримувати роботу з великим об’єм оперативної пам’яті. З його допомогою здійснюється керування дисплеєм та виконується обробка численних графічних форматів. Крім основної роботи, що до відтворення графічних зображень, процесор виконує перелік прихованих функцій, наприклад підтримка спеціально розроблених алгоритмів покращення зображення. Для забезпечення всіх цих вимог постійно здійснюється технологічні вдосконалення процесорних пристроїв, які мають відповідають сучасним вимогам телекомунікаційної галузі.

Гарантійні обов’язки виробника


Враховуючи всі відмінності між телевізором та дисплеєм відповідно можна побачити різницю в гарантійних обов’язках. Замовник отримуючи в користування сучасний інформаційний дисплей отримує не тільки пристрій для виконання певного типу функцій, він отримує комплексне функціональне рішення з великою кількістю додаткових зручних і корисних можливостей. Саме тому на даний час сучасні дисплеї є джерелом прибутку і розвитку бізнесу. Враховуючи всі фактори в ході виробництва та високу відповідальність перед замовниками створює всі умови для експлуатації даного типу виробів. Гарантійні терміни дисплеїв мають вкрай індивідуальний характер, який враховує всі можливі фактори впливу, такі як тип, модель і навіть умови експлуатації. В загальних випадках гарантійні обов’язки виробника на інформаційні дисплеї за звичай мінімум на 1-2 роки довші ніж умови експлуатації звичайних побутових телевізорів.

 

Матриця дисплею

 

Матриці, що використовуються в інформаційних дисплеях мають покращені експлуатаційні характеристики, що розраховані на довгі терміни роботи і мають додатковий захист екрану. В ході їх виробництва враховується велика кількість додаткових факторів, які не мають значення при виробництві побутових телевізорів, а саме: умови роботи кожного окремого активного елементу матриці, температурні навантаження, особливості зовнішнього середовища та багато інших. Велику увагу при виробництві приділяється покриттю екрану дисплею. Побутовий телевізор має глянцеве покриття екрану, тому експлуатація телевізора відбувається в повністю контрольованих приміщеннях, що до зовнішніх джерел світла (лампи, вікна та інші). Тоді як, у випадках комерційного використання дисплеїв в приміщеннях зазвичай знаходиться велика кількість неконтрольованих джерел освітлення (сонце, люстри, прожектори та інше.), які виблискують на поверхні матриці і спотворюють її зображення. Для запобігання такого негативного оптичного впливу дисплеї мають матове або антиблікове покриття матриць.

Перший надтонкий телевізор від LG
Перший 8K OLED-телевізор
Дисплей нестандартного формату від LG
Гнучкий і прозорий OLED-дисплей

Програмне забезпечення

 

З розвитком телекомунікаційної галузі також відбулись кардинальні зміни в напрямку розвитку програмного продукту, що містить в собі перелік важливих сервісних функцій, тому сучасні дисплеї вже містять відповідний комплект програмного забезпечення для налаштування та моніторингу. У свою чергу компанія LG даному питанню приділила достатню увагу, тому був створений пакет програмного забезпечення LG SuperSign, з допомогою якого виконується повний комплекс робіт по обслуговуванню та підтримці роботи інформаційних панелей. В нього входить широкий перелік функціональних програм з допомогою яких ви можете здійснювати повноцінні налаштування та дистанційний моніторинг інформаційного дисплею, створювати контент, сформувати розклад та виконувати оновлення програмного забезпечення пристроїв, здійснювати калібрування та багато, багато інших зручних додаткових можливостей. В противагу дисплеям керування та налаштування побутових телевізорів здійснюється тільки локально з допомогою пульта дистанційного керування.

Інсталяція Гранд Каньйону з дисплеями OLED від LG, 2018 рік

Високі температурні показники


Матриця екрану є високотехнологічним виробом та чутливим елементом телевізійного пристрою і умови її експлуатації суттєво впливають на якість зображення, тому завжди при виробництві матриць враховують подальші умови її експлуатації. Для пристроїв побутового призначення робоча температура відповідає температурним умовам житлових приміщень в межах 20-25 °C. Матриці які використовуються в дисплеях можуть експлуатуватись в широких температурних діапазонах від -20 °С до 80 °C, наприклад у випадках постійного прямого сонячного опромінення.

Промисловий рівень електронних компонентів

та рішень


Дисплеї виготовляються з елементної бази промислового типу з високими ступенями надійності та класу точності. Печатні плати та мікросхеми покриваються спеціальним захисним покриттям від впливу зовнішнього середовища (пилюки, вологості та агресивних кислот). Вони мають ряд схемо-технічних рішень для забезпечення безперервної роботи впродовж всього терміну експлуатації, а саме: використовується додаткові радіатори для охолодження процесорів дисплеїв і блоки живлення, що відрізняються підвищеним ступенем надійності та стабільності.

В противагу дисплеям в побутових телевізорах відтінки сірого кольору спотворені для забезпечення більш насичених кольорів у випадках відображення рухомих об’єктів. Дисплеї відображають повних діапазон відтінків сірих кольорів з чіткою лінійною градацією від чорного до білого, враховуючи всі 225 рівнів яскравості. Ця вимога є вкрай важливою для відображення яскравих комп’ютерних зображень.

Відеостіна з OLED-дисплеями, 2017 рік

Орієнтація зображення


Телевізори розраховані на роботу тільки у альбомному розташуванні екрану, тоді як дисплеї, це повноцінні автоматизовані пристрої. Вони містять в собі додаткові алгоритми перерахунку, які забезпечують можливість якісної роботи, як альбомному так і в портретному режимах.

Дистанційний моніторинг і контроль


Практично всі моделі дисплеїв, на відміну від побутових телевізорів, мають в наявності порти RS232 та Ethernet. Вони призначені для дистанційного моніторингу та налаштування дисплеїв і за звичай відсутні у побутових телевізорах. З їх допомогою здійснюється керування повним переліком функцій дисплея без використання дистанційного пульта. Крім того, деякі серії дисплеїв містять в собі прохідні порти керування з допомогою яких здійснюється послідовна їх комутація, чим забезпечується керування групою дисплеїв або окремим в групі.

Режим роботи


Безперечною перевагою дисплеїв перед телевізійною технікою є умови їх використання, тому схемо-технічні та конструкторські рішення забезпечують цілодобову експлуатацію в режимі 24 години на добу та 7 днів на тиждень, тоді як побутові телевізори розраховані на умови роботи в межах 6 годин на добу.

Інсталяція Нова Хвиля з дисплеями OLED від LG, 2020 рік

Властивості Інформаційних Дисплеїв.

Переваги перед побутовими телевізорами.