Колаж про IPS технологію
Піксельна структура типу LG AH-IPS
Піксельна структура типу LG S-IPS

На сьогоднішній день IPS (In-Plane Switching) - технологія, що є найпоширенішою у світі завдяки своїм унікальним якісним характеристикам та високому рівню надійності в ході експлуатації. Саме впровадження в наш повсякденний побут даної технології виробництва спричинила революційні зміни в розвитку телевізійної техніки. Довгий час інженери не мали можливості розробити якісне рішення для виробництва телевізійних матриць, що відповідали вимогам сучасності. І тільки IPS-матриці отримали неперевершені на той час експлуатаційні характеристики, які дали можливість значно розширити перелік пристроїв. Головна відмінність даного типу виробів, це можливість відтворення стабільного зображення від різним кутом зору за рахунок того, що кристали працюють в одній площині, тому зображення завжди залишається розбірливим та не міняє свого кольору в незалежності від положення глядача відносно екрану. Додатково, в ході повсякденної експлуатації матриці показали себе як високонадійні пристрої з низьким рівнем відмов. Саме тому, на даних час IPS-матрицю можливо зустріти в пристроях відображення даних, таких як: дисплеї, монітори різних типів, телевізійні пристрої, ноутбуки, мобільні телефони та в багатьох інших аналогічних виробах.

Технологія IPS
Механічна міцність матриці
Виробництво IPS матриць
Виробництво IPS матриць
Виробництво IPS матриць

Широкий кут огляду


Изображение остается ясным и разборчивым независимо от положения зрителя относительно экрана, так как жидкие кристаллы перемещаются в одной плоскости. Угол обзора IPS матрицы составляет 178о.

Виробництво IPS матриць

Основним принципом роботи є зміна інтенсивності світлового потоку, що поступає від підсвітки дисплею. В залежності від рівня електричного поля  який створюється між двома пластинами молекули рідких кристалів займають різні положення в просторі, таким чином регулюючи рівень освітлення що поступає від підсвітки дисплею. Особливістю цієї технології є те, що молекули повертаються в одній площині, тому глядач має можливість бачити якісне зображення під широкими кутами огляду (див. ілюстрацію).

Безпосередніми розробниками даної технології стали інженерами з компанії Hitachi та NEC, що офіційно представили цю технологію в 1995-96 роках. Кожна з компаній дала назву представленій технології IPS (Hitachi) в 1995 році та SFT (NEC) у 1996 році. Перші IPS-панелі були дорогими у виробництві мали суттєвий недолік – великий час відклику (до 50 мс), який був помітний навіть під час скролінгу, не кажучи вже про важкі 3Д ігри. Тому потрібні були вдосконалення, які і були зроблені різноманітними виробниками РК-панелей.

Широке виробництво пристроїв з IPS- матрицями LG Electronics почала з 2000 року. В ході власних розробок компанія змогла кардинально покращити роботу матриці, підвищивши при цьому значення контрасту, куту огляду, швидкодії, точності відображення кольорової гами та енергоефективність.

Компанія LG активно інвестувала в дану розробку свої ресурси і створила свої власні варіанти IPS-технології:

 

  • S-IPS (Super-IPS) 2001 рік - покращена технологія стандартної IPS. Має покращену контрастність та менший час відгуку, чим у оригінальної матриці

 

  • AS-IPS (Advansed Super-IPS) 2005 рік - в порівнянні з S-IPS матрицею, покращена контрастність та прозорість самої матриці, що покращує яскравість.

 

  • H-IPS (Horizontal-IPS) 2007 рік - збільшена контрастність і проведена оптимізація білого кольору, що зробило зображення більш реалістичним. Створена для професійних фоторедакторів, дизайнерів, 3D/2D майстрів та ін.

 

  • E-IPS (Enhanced-IPS) 2009 рік - покращено час відгуку (до 5мс), покращена прозорість, що дозволило використовувати менш потужні та більш дешеві лампи підсвітки. Необхідно відзначити, що дані вдосконалення, скоріш за все не найкращим чином відіб'ються на кольоропередачі та якості півтонів, так як частина кристалів чисто технічно була обрізана. Також є різновидом H-IPS.

 

  • P-IPS (Professional-IPS) 2010 рік - забезпечує 102-відсоткове охоплення кольорового простору NTSC та 98-процентний Adobe RGB (30 біт чи 10 біт на кожен субпіксель (1.07 млрд. кольорів)), що робить дану технологію, однією з найкращих в світі. Також покращено час відгуку та глибину в режимі True Colour. Є різновидом H-IPS. По праву вважається професійним типом матриць, проте ціна на неї є однією з найвищих.

 

  • AH-IPS (Advanced High Performance-IPS) 2011 рік - підвищена точність кольорів, підвищена роздільна здатність, а також більша пропускна здатність світла для зниження енергоспоживання виробів.
Схематичний опис IPS технології

Рідкі кристали

Рідкі кристали

Поляризатор

Поляризатор

Скляна Основа

Скляна Основа

Електроди

Електроди

IPS

вимк.

IPS

вкл.

Стабільна якість зображення
Точність передачі та відображення кольору
Стійкість до високих температур
Широкий кут огляду

Стійкість до високих температур


Завдяки особивості розташування рідких кристалів IPS технологія має високу теплову стійкість до прямого сонячного опромінення. Матриця витримує довготривалі режими температури в межах 110оС.

Механічна міцність матриці


Забеспечується високий захист від зовнішніх пошкоджень завдяки відсутності спотворень зображення в разі фізичних впливів на екран пристрою.

Стабільна якість зображення


Технологія IPS не має ефекту гравітації, тобто коли в ході експлуатації рідкі кристали мають властивість перетікати в нижню частину матриці, створюючи пляму світлого кольору.

Точність передачі та відображення кольору

 

Технологія IPS забезпечує точну передачу та відображення кольору.

Ефект Гравітації

Відсутність

Ефекту

Гравітації

Гравітація

Звичайний
IPS
Звичайний
IPS
Звичайний
IPS
Звичайний
IPS
LG AH-IPS
LG S-IPS

Піксельні структури різних типів IPS матриць